Kullanıcı Girişi   |  Ana Sayfa   |   Sık Kullanılanlara Ekle   |   English        
Bugün:01.03.2015 | 01:08
 
 
 
1
Oda üyelerimizin dikkatine Oda Üyelerimizin sahip olduğu K türü yetki belgelerinde süresi dolmuş yada yenileme sürecinde olan belgeler için gerekli işlemlerin en kısa sürede tamamlanması bilgilerinize ilanen duyurulur süresi dolmuş ve yenileme yapılmamış yetki belgelerinin listesi için tıklayınız.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nden gelen bir yazıda;

24/102013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete´de yayınlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğe bağlı olarak 26/12/2013 tarihinde yayımlanan Tehlikeli Madde Taşımacılığında Yol Kenarı Denetimleri Genelgesi çerçevesinde 01/01/2014 tarihinden itibaren denetimler yapıldığı belirtilerek bu kapsamda, tehlikeli mal taşıyan araç sürücülerinin sahip olmak zorunda oldukları Tehlikeli Madde Sürücü Eğitimi Sertifikası (SRC5 Belgesi) kontrollerinin de yapıldığı bildirilmektedir.

Ayrıca, Nisan ayında yapılması gereken Mesleki Yeterlilik Sınavının yapılamaması sebebiyle eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sınava girmeyi bekleyen çok sayıda şoförün mağduriyetinin önlenmesi amacıyla Yönetmeliğin 23 üncü maddesinde denetimle görevli kılman kurum ve kuruluşlarca, tehlikeli madde taşıyan araçlara yönelik Yol Kenarı Denetim Genelgesi (2014/TMKTDGM-02) kapsamında yapılacak denetimlerde, mesleki yeterlilik kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak kurs tamamlama sınavlarında başarılı olan ve Eğitim Tamamlama Belgesine sahip şoförlerin bu belgeleri ibraz etmeleri halinde 31/12/2014 tarihine kadar SRC5 Belgesi muadili olarak kabul edilmesi hususunda denetimle görevli Kurumlara talimat verildiği belirtilmektedir.
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir.

Verimlilik Proje Ödülleri için 2015 yılı ödül ve değerlendirici başvuru süreci başlamıştır. Buna göre, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler ve kamu kurumları uygulamış oldukları verimliliği artırma projeleri ile ödüle başvurabileceklerdir. Bunun yanı sıra projelerin ön değerlendirme ve yerinde inceleme aşamalarında, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinde çalışanların, akademisyenlerin ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de gönüllü bağımsız değerlendirici olabilmeleri mümkün olacaktır.

Bu kapsamda ödüle başvurmak veya bağımsız değerlendirici olarak süreçte yer almak için
http://vgm.sanayi.gov.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formunun 9 Ocak 2015 tarihine kadar doldurularak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir.
İstanbul Ticaret Odası’ndan 12.12.2014 tarih ve 179673 sayılı yazısında;

Malumları olduğu üzere, uluslararası fuar organizasyonlarına ülkemizin her köşesinden sektör temsilcilerimizin katılımı büyük önem taşımaktadır.

İstanbul Ticaret Odası 2015 yılı ilk yarı programında, Tahran-Türk Moda Günleri Fuarı, Fas- 1.Türk Ürünleri Fuarı, Bosna-Hersek- 6.Türk Ürünleri Fuarı yer alacaktır.

Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon Fuarı, 1- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında Tahran’da gerçekleştirilecek olup, Fuara 15m2 stant ile katılım bedeli 6750 Euro’dur. Fuar sadece hazır giyim sektörünü kapsayacak ve sektör kendi içinde ihtisaslaştırılarak yerleşim gerçekleştirilecektir.

Fas -1.Türk Ürünleri Fuarı, Fas’ın önemli ekonomi merkezlerinden biri olan Kazablanka’da 5- 8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek ve A’dan Z’ye tüm sektörlere açık olacaktır. Fas - 1.Türk Ürünleri Fuarı’na 12m2 stand ile katılım bedeli 4800 Euro’dur.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da daha önce 5 defa gerçekleştirilen ve önemli iş anlaşmalarına vesile olan Bosna-Hersek Türk Ürünleri Fuarı, 6. kez Türk girişimcisine Bosna Hersek ve Balkan ülkelerinin profesyonelleri ile buluşma imkanı sağlayacaktır. 14- 17 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bosna Hersek- 6. Türk Ürünleri Fuarı’na 12m2 stant ile katılım bedeli 3600 Euro olup, Fuar A’dan Z’ye tüm sektörleri kapsayacaktır.

Katılım bedellerine tüm ana hizmetler dahil olup, katılım bedelinin ve bir firmadan 2 temsilcinin ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak biletinin %50’si devlet desteği kapsamındadır.

İlgilenen üyelerimizin İstanbul Ticaret Odası´na başvurmaları gerekmektedir.

İlgili Birim: Fuarlar

e-posta: gulin.gursoy@ito.org.tr

Telefon: 0 212 455 61 17

Faks: 0 212 520 15 26

Üyelerimize duyurulur.
 
   
Dönem içindeki tüm etkinliklerimizi görmek için etkinlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
ZONGULDAK 
 
 
 
* E-posta adresinizi yazın
 
 
 
 
Akredite Oda
 
 
BAKKA “2015 MALİ DESTEK VE YÖRESEL DEĞERLER BİLGİLENDİRME” TOPLANTISI ODAMIZ KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2015 Yılı KOBİ ve Yöresel Değerler Mali Destek Programları kapsamındaki Kdz. Ereğli eğitim toplantısı 26 Şubat 2015 Perşembe günü Kdz. Ereğli TSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO YÖNETİMİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI SAYIN;MESUT KONUK’A MAKAMINDA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.
Kdz.Ereğli TSO Yönetimi ,25/02/2015 Çarşamba günü Cumhuriyet Baş Savcısı Sayın Mesut KONUK’a Yeni Adliye binasındaki makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirilen ziyarete, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı; Yaşar TETİKER, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Sertan YALÇIN, Yönetim Kurulu Üyesi; Selçuk İNCEOĞLU ve Oda Genel Sekreteri; Gündüz ACAR katıldılar.
[ Haberin devamı ]
KOSGEB UYGULUMALI GİRİŞİMCİLİK KURSLARIMIZ BAŞLIYOR.
Kdz.EreğliTSO ve Zonguldak KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 16/02/2015 Pazartesi günü 60 kursiyerin katılımı ile Girişimcilik eğitimi düzenlenecektir.İki grup halinde düzenlenecek eğitimlere kursiyerlerin talebi doğrultusunda sabah veya akşam grubunda eğitim görebileceklerdir. Kayıtlar bugün başlamış olup 12/02/2015 Perşembe günü saat 15:00’e kadar Odamız KOSGEB Temsilciliği biriminde şahsen başvurarak yapılması gerekmektedir.
[ Haberin devamı ]
KDZ EREĞLİ TİCARET ve SANAYİ ODASI ve TSE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
03/02/2014 Salı günü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası evsahipliğnde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bolu Bölge Temsilciliği ile Bolu, Zonguldak , Bartın ,Alaplı, Karabük ve Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi odaları arasında protokol imzalandı.
Bolu TSO Toplantı Salonu´nda gerçekleşen protokol imzalama töreninde konuşan TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanı Mehmet Hüsrev imzalanan protokol ile oda üyelerine;
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO, AKREDİTASYON SERTİFİKASINI, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ‘ NDE DÜZENLENEN TÖRENLE ALDI.
Kdz.Ereğli TSO uzun süredir çalışmaları devam eden Akreditasyon sürecinin dün ilk meyvesini aldı. 29/01/2015 Perşembe günü Ankara/TOBB Binasında
düzenlenen sertifika ödül töreni ile Oda ve Borsalara sertifikaları teslim edildi.
[ Haberin devamı ]
KDZ. EREĞLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI REKTÖR ÖZER’İ ZİYARET ETTİ
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ve Genel Sekreter Gündüz Acar, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret etti.
[ Haberin devamı ]
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ YAŞAR TETİKER CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 il, 160 ilçeden gelen 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte ilk olarak 12/12/2014 Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde istişare toplantısı düzenlendi.
[ Haberin devamı ]
İLÇE JANDARMA KOMUTANI GÖKHAN TUFAN, EREĞLİ TSO’YU ZİYARET ETTİ
Kdz.Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Gökhan Tufan, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
[ Haberin devamı ]
Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine iade-i ziyarette bulundu.
Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, daha önce kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kdz.Ereğli TSO Yönetimine iade-i ziyarette bulundu.
[ Haberin devamı ]
NAZLI GIDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI KURT, EREĞLİ TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YAŞAR TETİKER’İ ZİYARET ETTİ
Kdz.Ereğli Sanayici ve İşadamları Derneği (ERİD)’nin davetlisi olarak Ereğli’ye gelen Nazlı Gıda (Nazo)Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kurt, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’e nezaket ziyaretinde bulundu.
[ Haberin devamı ]
ÜYELERİMİZE ÜCRETSİZ HUKUK DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİYORUZ
Kdz. Ereğli TSO Yönetimi üyelerine yönelik hukuk danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. İlk kez uygulamaya başlanan hukuk danışmanlığı hizmeti TSO toplantı odasında Av. Adil Ateş tarafından veriliyor. Uygulama kapsamında ticari hayatında hukuksal anlamda sorun yaşayan yada bilgi edinmek isteyen üyeler TSO’ya gelerek Av. Adil Ateş ile bire bir görüşerek sorununu anlatıp, sorular sorarak bilgi alıyor.
[ Haberin devamı ]