Kullanıcı Girişi   |  Ana Sayfa   |   Sık Kullanılanlara Ekle   |   English        
Bugün:29.03.2015 | 09:13
 
 
 
IS-KUR tarafindan bugün saat 15:00 ´te (27 mart 2015 cuma) ISKUR Zonguldak Il Hizmet Binasinda [tirnak] Is Kanunu Isveren Yükümlülükleri ve Istihdam Tesvikleri[tirnak] konulu bilgilendirme toplantisi düzenlenecektir. Bilgilerinize.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nden gelen bir yazıda;

İhraç edilen ürün beraberinde kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri hakkında 2014 yılının ilk 8 ayına ait 51 adet bildirim alındığı, alınan bu bildirimlerde söz konusu ahşap ambalaj malzemelerinin ISPM15 (Uluslararası Bitki Sağlığı Önlemleri- Ahşap Ambalaj Materyali) standartlarına uygun olmadığının bildirildiği belirtilmektedir.

İhracatta kullanılan ahşap ambalaj malzemelerinin 04.12.2011 tarih ve 28132 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ahşap Ambalaj Malzemelerinin ısıl İşleme Tabi Tutulması ve İşaretlenmesine Dair Yönetmelik hükümlerine göre işaretleme yetkisi alan firmalar tarafından ısıl işleme tabi tutulmuş ve işaretlenmiş olması gerektiği belirtilmektedir.

Ülkemizin aldığı bu tür bildirimlerin tekrar etmemesinin ülkemiz ihracatı açısından önemli olduğu dikkate alınarak ihracatçıların azami itina göstermeleri gerekmektedir.
Sayın Üyemiz,

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından Birliğe gönderilen yazıda Bakanlığın Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından 2015-2019 Ulusal E- Devlet stratejisi ve Eylem Planı Projesi çalışmalarına başlandığı ülkemizin E-Devlet Alanındaki yeni yol haritasını belirleyecek bu çalışmanın, tüm paydaşları katılımı ve katkılarıyla yürütüleceği belirtilerek, ivedikle değerlendirilmesinde fayda görülen konu başlıklarına yönelik anket çalışmaları, Odak Grup toplantıları ve çalış taylar yapılmasını planladığı ifade edilmiştir.Bu kapsamda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, özel sektörün E-Devlet Hizmetlerinden beklenti ve Memnuniyetinin ortaya konulması amacından hazırlanan ve
Tıklayınız genel ağ adresinden 03 Nisan 2015 tarihinde kadar yayında kalacak olan [tirnak]Özel Sektör Memnuniyet ve Beklenti anketinin (ankete girişedevlet2015stratejisi pin kodu kullanılacaktır) üyelerimize duyurulmaktadır.
Oda üyelerimizin dikkatine Oda Üyelerimizin sahip olduğu K türü yetki belgelerinde süresi dolmuş yada yenileme sürecinde olan belgeler için gerekli işlemlerin en kısa sürede tamamlanması bilgilerinize ilanen duyurulur süresi dolmuş ve yenileme yapılmamış yetki belgelerinin listesi için tıklayınız.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nden gelen bir yazıda;

24/102013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete´de yayınlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğe bağlı olarak 26/12/2013 tarihinde yayımlanan Tehlikeli Madde Taşımacılığında Yol Kenarı Denetimleri Genelgesi çerçevesinde 01/01/2014 tarihinden itibaren denetimler yapıldığı belirtilerek bu kapsamda, tehlikeli mal taşıyan araç sürücülerinin sahip olmak zorunda oldukları Tehlikeli Madde Sürücü Eğitimi Sertifikası (SRC5 Belgesi) kontrollerinin de yapıldığı bildirilmektedir.

Ayrıca, Nisan ayında yapılması gereken Mesleki Yeterlilik Sınavının yapılamaması sebebiyle eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sınava girmeyi bekleyen çok sayıda şoförün mağduriyetinin önlenmesi amacıyla Yönetmeliğin 23 üncü maddesinde denetimle görevli kılman kurum ve kuruluşlarca, tehlikeli madde taşıyan araçlara yönelik Yol Kenarı Denetim Genelgesi (2014/TMKTDGM-02) kapsamında yapılacak denetimlerde, mesleki yeterlilik kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak kurs tamamlama sınavlarında başarılı olan ve Eğitim Tamamlama Belgesine sahip şoförlerin bu belgeleri ibraz etmeleri halinde 31/12/2014 tarihine kadar SRC5 Belgesi muadili olarak kabul edilmesi hususunda denetimle görevli Kurumlara talimat verildiği belirtilmektedir.
 
   
Dönem içindeki tüm etkinliklerimizi görmek için etkinlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
ZONGULDAK 
 
 
 
* E-posta adresinizi yazın
 
 
 
 
Akredite Oda
 
 
KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SERTİFA TÖRENİ 
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak dördüncüsü düzenlenen ´Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini´ tamamlayan 53 kursiyere 24/03/2015 sayılı günü Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
[ Haberin devamı ]
ŞİRKETLERDE LİDERLİK, YÖNETİCİLİK VE KURUMSALLAŞMAMANIN SIKINTILARI KONULU KONFERANS
Kişisel Gelişim Uzmanı, Liderlik Koçu ve Management Centre Türkiye Danışmanlarından Mehmet Yıldırım Özel´in konuşmacı olarak katıldığı ŞİRKETLERDE LİDERLİK YÖNETİCİLİK VE KURUMSALLAŞMAMANIN SIKINTILARI konulu konferans Oda Konferans salonumuzda 23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 17:00 ´de gerçekleşti. Sunum öncesinde Mehmet Yıldırım Özel´in özgeçmişi okundu.
[ Haberin devamı ]
8. TİCARET ve SANAYİ ŞURASI ÖNCESİ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde 08 Nisan 2015 Tarihinde düzenlenecek olan, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun katılacağı VIII.Ticaret ve Sanayi Şurası öncesinde, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Zonguldak ilinin genel sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.
[ Haberin devamı ]
ZONGULDAK MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI VE ESKİ DEVLET BAKANI HASAN GEMİCİ ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YAŞAR TETİKER ‘İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
Zonguldak CHP milletvekili aday adayı ve Devlet eski Bakanı Hasan GEMİCİ, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı, Yaşar TETİKER ’i makamında ziyaret etti
[ Haberin devamı ]
LİDERLİK VE YÖNETİCİLİK KONULU KONFERANS
Mehmet Yildirim ÖZEL´in konusmaci olarak katilacagi Liderlik ve Yöneticilik konulu konferansimiz (23/03/2015 Pazartesi) saat 17:00 ´de Oda Konferans Salonumuzda gerceklestirilecektir. Katilimlarinizi bekliyoruz.
[ Haberin devamı ]
SN. TETİKER'İN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ ANMA MESAJI
Dünya milletlerinin geçmişini ve asaletini anlatan ve onları geleceğe taşıyan tarihlerdeki kahramanlıklarıdır.
Türk milletinin tarihindeki fedakârlıklar ve kahramanlıkların en son örneği olan Çanakkale savaşları bu milletin esir alınamayacağının ve yok edilemeyeceğinin en güzel örneğidir.
[ Haberin devamı ]
ODA ÜYELERİMİZ İÇİN TSE İLE İMZALANAN PROTOKOL
SÖZLEŞME KAPSAMI

Bu sözleşme, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin TSE Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanlığı Laboratuvarlarından alacakları kalibrasyon, eğitim ve özel deney hizmetleri (Arge, üretim-iç kalite-girdi hammadde kontrol, Proses kontrol-geliştirme, Performans iyileştirme ve benzeri amaçlı) için uygulanacak usul ve esasları kapsar. Diğer TSE birimlerinden belgelendirme amacıyla laboratuvarlarımıza gönderilen deney talepleri protokolün kapsamı dışındadır. TSE Web sitesinde duyurulan TSE DKMB tarafından sunulan tüm deney, kalibrasyon ve eğitim konuları sözleşme kapsamındadır.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO , PERSONELİNE KAYNAŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ.
08/03/2015 Pazar günü Kdz.Ereğli TSO Genel Sekreterliği tarafından Oda personeline aileleri ile birlikte Göztepe Restorant’ ta kaynaşma yemeği düzenlendi.
[ Haberin devamı ]
CHP ZONGULDAK MİLETVEKİLİ ADAY ADAYI ADİL ATEŞ’TEN KDZ EREĞLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA NEZAKET ZİYARETİ
Chp Zonguldak Milletvekili Adil Ateş Kdz Ereğli Tso Yönetim Kurul Başkanı Yaşar Tetiker’i makamında ziyaret etti.
[ Haberin devamı ]
İŞ KANUNU'NUN İŞVERENLERE SAĞLADIĞI TEŞVİKLER YÜKÜMLÜLÜKLER KONULU EĞİTİM
5 MART 2015 PERŞEMBE GÜNÜ ODA HİZMET BİNAMIZDA İŞ KUR İL VE İLÇE MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN İŞ KANUNUNUN İŞ VERENLERE SAĞLADIĞI TEŞVİK VE YÜKÜMLÜLÜKLER VE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONULARI HAKKINDA EĞİTİM DÜZENLENDİ.
[ Haberin devamı ]
KGF VE KOSGEB DESTEKLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.
Oda Üyelerimiz için 4 mart 2015 çarşamba günü saat 10:00 ´da Kredi Garanti Fonu ve KOSGEB desteklerinin anlatıldığı bir bilgilendirme toplantısı tertip edildi.
[ Haberin devamı ]