Kullanıcı Girişi   |  Ana Sayfa   |   Sık Kullanılanlara Ekle   |   English        
Bugün:27.04.2015 | 23:47
 
 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği aracılığıyla Odamıza iletilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün yazısında, 20.12.2014 tarih ve 29211 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren [tirnak]Gümrük Genel Tebliği Yükümlü Kayıt ve Takip Sistemi (Seri No:1)[tirnak] ile gümrük işlemlerine ilişkin olarak elektronik ortamda beyanda bulunmak isteyen gerçek/tüzel kişilerin ve bu kişiler hesabına Gümrük İdareleri´nde doğrudan veya dolaylı temsil yoluyla işlem yapma yetkisine haiz kişilerin bilgilerinin Yükümlü Kayıt ve Takip Sistemine kayıt olunması, güncellenmesi gerektiği ve gümrük idaresince kontrolüne ilişkin usul ve esasların belirlendiği bildirilmiştir.


Söz konusu Tebliğ´in Yükümlü Kayıt ve Takip Sistemi´ne Kaydolma ve Bilgileri Güncel Tutma Zorunluluğu başlıklı 4.Maddesi hükmü gereğince, kayıtların yapılmış olması gerektiği, uygulamaya “Bilge” kullanıcı kodu ve şifresi kullanılarak T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı´nın resmi internet sitesinde yayımlanan
https://uygulama.gtb.gov.tr/FirmaVekalet/ linkinden ulaşılarak bilgilerin kayıt edilmesi ve elektronik imza ile imzalanması, ayrıca her türlü başvuru, güncelleme, iptal ve süre uzatımı talepleri için Tebliğ´in 5. Maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen belgeler ile herhangi bir gümrük idaresine kayıtların onaylatılması için ibraz edilmesinin gerektiği bildirilmiştir.

Söz konusu uygulama hakkında hazırlanan [tirnak]Yükümlü Kayıt ve Takip Sistemi Yükümlü Kılavuzu[tirnak]na http://risk.gtb.gov.tr/ adresinden ulaşılabildiği bildirilmiştir.Üyelerimizin bilgi ve dikkatlerine sunarız.
T.C. ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SAKARYA ET KOMBİNASI MÜDÜRLÜĞÜ

Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos 2015 Aylarında üretilecek olan Büyükbaş hayvanlara ait sırttan düşme derilerin (Kelle derisi dahil) satış ihalesi 14.04.2015 Salı günü saat 10.00 da, B.Baş hayvan Sakatatları ve yan ürünleri ile hayvansal yağların satış ihalesi 14.04.2015 Salı günü 14.00 da Küçükbaş (koyun-kuzu) deri ve bağırsak ihalesi 14.04.2015 Salı günü saat 11.00 de küçük hayvan sakatatları ve kemik ve Yumuşak madde ihalesi 14.04.2015 Salı günü saat 15.00 da Kombinamızda yapılacaktır. İhaleye katılmak isteyenlerin Deri ve Sakatat şsrtnamesini Et ve Süt Kurumu Sakarya Et Kombinası Müdürlüğünden 50 TL karşılığında temin edebilirler.

Adres: Yeni Sakarya Caddesi 54200 Erenler/Sakarya

Tel: 0 264 241 20 61

Faks: 0 264 241 20 58
SAYIN ÜYEMİZ

İlgi: TOBB´nin 06.04.2015 tarihli ve 0441/6748 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, son yıllarda özellikle araç sürücülerinin ve taşman yüklerin güvenliğinde yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması ile şoförlerin rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarının sağlanabilmesi amacıyla, nitelikli TIR araç park alanlarının mevcudiyetinin önemi artığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) ile Uluslararası Taşımacılık Forumu (ITF)´nun ortak çalışması olan internet tabanlı [tirnak]TRANSPark[tirnak] uygulaması TOBB´un da katkılarıyla Türkçe olarak hizmet sunmaya başlamıştır. Söz konusu uygulamada, karayolu taşımacılığı yapan araçların faydalanabilecekleri farklı konfor ve güvenlik seviyelerinde TIR Park Alanlarına (TPA) ilişkin bilgilere erişim sağlanabilmektedir. Ülkemiz park alanlarının da bu programda yer almasının gerek park alanı işletmelerinin tanıtımı gerekse sürücülerin taşıma şirketlerinin güvenliği ve konforu için önemli olduğu düşünülmektedir.

Bununla birlikte, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrükler Genel Müdürlüğümün Seri No:3, 29.01.2015 tarihli ve 29251 sayılı Gümrük Genel Tebliği (TIR İşlemleri) hükümlerince, karayoluyla uluslararası taşımacılıkta gümrük kontrollerinin etkinliğinin artırılması ile güvenli taşımacılık yapılabilmesine yönelik olarak Türkiye Gümrük Bölgesinde karayoluyla transit eşya taşıyan taşıt araçlarının sadece Tebliğ hükümleri ile belirlenen konaklama yerlerinde konaklayabileceği hüküm altına alınmıştır.

Ülkemiz TPA´larının anılan sisteme kayıt edilebilmesi ve TRANSPark sisteminden sorgulanabilir olmasının sağlanması gerekmektedir.

Bu itibarla, TPA sahipleri/işletmeleri tarafından doldurulmak üzere ekte gönderilen formun doldurularak E-posta (tir-grup@tobb.org.tr ) adresine iletilmesi gerekmektedir. Söz konusu TPA´lar TRANSPark sistemine işlenecek olup; TPA sahiplerinin kendi bilgilerini güncelleyebilmelerini teminen kullanıcı adı ve şifresine ilişkin bilgiler bilahare TPA üyelerine iletilecektir. Bu nedenle, formlarda doğru iletişim bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nden alınan yazıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü´nden alınan bir yazıya atfen; Laboratuvar yetkilendirme konusu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve yetkilendirilmiş iş hijyeni ölçüm, test ve analizi yapan laboratuvarların listesine http://www.isgum.gov.tr/ adresinde yer alan Linkler bölümünden ulaşılabileceği bildirilmiştir.

Bilgilerinize sunarız,
IS-KUR tarafindan bugün saat 15:00 ´te (27 mart 2015 cuma) ISKUR Zonguldak Il Hizmet Binasinda [tirnak] Is Kanunu Isveren Yükümlülükleri ve Istihdam Tesvikleri[tirnak] konulu bilgilendirme toplantisi düzenlenecektir. Bilgilerinize.
 
   
Dönem içindeki tüm etkinliklerimizi görmek için etkinlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
ZONGULDAK 
 
 
 
* E-posta adresinizi yazın
 
 
 
 
Akredite Oda
 
 
ÜYELERİMİZİ TÜYAP YAPI FUARINA GÖTÜRDÜK 
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetici ve üyeleri, İstanbul´da gerçekleştirilen 38. Yapı Fuarı´na katıldı.
Tüm dünyada yapı sektöründe en büyük beş fuardan biri olan Yapı Fuarı-Turkeybuild´in 38.´si 21-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar alanında gerçekleştirildi.
[ Haberin devamı ]
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ YAŞAR TETİKER'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Her yıl 23 Nisan gününü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıl dönümü ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamaktayız.
[ Haberin devamı ]
ODAMIZ TARAFINDAN 25/04/2015 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL TÜYAP YAPI FUARINA GEZİ DÜZENLENECEKTİR.
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her yıl büyük ses getiren ve binlerce misafire ev sahipliği yapan İstanbul TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenecek olan 2015 Yapı Fuarına 25 Nisan 2015 Cumartesi günü gezi tertip edilecektir.
[ Haberin devamı ]
AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ODAMIZI ZİYARET ETTİLER
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve Emine Çift Kdz.Ereğli’deki seçim çalışmaları kapsamında Odamızı ziyaret ettiler.
[ Haberin devamı ]
MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB'UN EĞİTİMİNE KATILDILAR.
Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirli aralıklarla düzenlenen meclis üyelerine yönelik Eğitim ve Bilgilendirme Programına katıldı.
[ Haberin devamı ]
MHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ODAMIZI ZİYARET ETTİLER
MHP Zonguldak Milletvekili Adayları Zeki Çakan, Yavuz Erkmen, Ahmet Bayramoğlu ve Meral Demirbaş, bir dizi ziyaret ve görüşme için Karadeniz Ereğli’ye geldiklerinde Odamızı da ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasında daha çok ekonomik konular konuşuldu.
[ Haberin devamı ]
RUSYA ST.PETERSBURG METAL İŞLEMELERİ VE ULUSLARASI TAKIM TEZGAHLARI FUARI
Odamız tarafından 25-29 Mayıs 20015 tarihleri arasında Moskova-St. Petersburg Metal İşlemeleri ve Uluslarası Takım Tezgahları Fuarlarına Ziyaret tertip edilecektir.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YAŞAR TETİKER “TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 170.YIL DÖNÜMÜNÜ VE POLİS HAFTASINI” KUTLADI.
Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı´nın 170. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ´Polis Haftası´nı kutluyorum.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YAŞAR TETİKER BAŞBAKANA VE BAKANLARA 8.TİCARET VE SANAYİ ŞURASINDA ZONGULDAK’IN SORUNLARINI ANLATTI.
8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu´nun evsahipliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler´de gerçekleştirildi
[ Haberin devamı ]
Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması
İstanbul Sanayi Odası, geleneksel olarak her yıl Türkiye´nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nu belirleyerek kamuoyunun bilgisine sunmaktadır.
[ Haberin devamı ]
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF.DR.YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK
Eskişehir İlinin üniversite kenti olarak markalaşmasında büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen´i makamında ziyaret ederek bu süreçteki tecrübelerini dinleme, ilimiz üniversitesi ile Eskişehir Üniversitelerini kıyaslama şansı bulduk.
[ Haberin devamı ]