Kullanıcı Girişi   |  Ana Sayfa   |   Sık Kullanılanlara Ekle   |   English        
Bugün:29.05.2016 | 20:08
 
 
 
Değişen Karayolları Taşıma Yönetmeliği için
Bu linki tıklayınız
Sayın Üyemiz,
İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 24.12.2015 tarih ve 24170 sayılı yazısı.
Bilindiği üzere; 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.
İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 40 meslekte, (Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler) mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir. Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde Mayıs 2016’dan sonra idari para cezası uygulanmaya başlanacaktır.
Bu amaçla, TOBB tarafından MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş kurulmuş olup; TÜRKAK tarafından akredite edilmiş, sınav ve belgelendirme hizmeti vermek amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından da yetkilendirilmiştir. MEYBEM A.Ş. ilk etapta; inşaat, metal ve asansör sektörlerinde, toplam 12 dalda Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisini almıştır.
MEYBEM A.Ş. tarafından Odamız işbirliğiyle ilimizde gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaktır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğde belirtilen 40 meslekte, sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacaktır.
Sınavlar, TOBB - MEYBEM A.Ş tarafından il ve ilçe merkezlerinde yerel bazda gerçekleştirilecektir. Sınav ve belgelendirme talepleri Odamız tarafından alınacaktır.
MEYBEM A.Ş tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar aşağıya çıkartılmıştır.
1. Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3,
2. Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4,
3. Ahşap Kalıpçı Seviye 3,
4. Betonarme Demircisi Seviye 3,
5. Betoncu Seviye 3,
6. Duvarcı Seviye 3,
7. İskele Kurulum Elemanı Seviye 3,
8. Sıvacı Seviye 3,
9. CNC Programcısı Seviye 4,
10. CNC Programcısı Seviye 5,
11. Metal Sac İşlemeci Seviye 3,
12. Metal Sac İşlemeci Seviye 4.
24 Mart 2016 tarihli ve 29663 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tebliği ile aşağıda yer alan 8 meslekte [tirnak]Mesleki Yeterlilik Belgesi[tirnak] zorunlu hale gelmiştir.

- Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3
- Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4
- Asansör Montajcısı Seviye 3
- Asansör Montajcısı Seviye 4
- Metal Sac İşlemeci Seviye 3
- Metal Sac İşlemeci Seviye 4
- CNC Programcısı Seviye 4
- CNC Programcısı Seviye 5
Böylece MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’ e ulaşmıştır.
MEYBEM tarafından hizmet verilen 12 alanın tamamı, bu tebliğ ile zorunlu kapsama alınmıştır. Bu alanlarda yapılacak sınavların ücretleri, bugünden itibaren adaylara geri ödenecektir.
Ankara’da TOBB İkiz Kuleler içerisinde ofisi bulunan MEYBEM’e başvurular http://www.meybem.com.tr adresi üzerinden bireysel veya kurumsal olarak yapılabilecek olup, Odamız üzerinden de sınav ve belgelendirme başvuruları alınacaktır.
Ayrıntılı bilgi için Odamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Oda Temsilcisi İletişim Bilgileri:
Yetkili: M.ErdinçSarmısak
Adres: Müftü mah.Meydanbaşı Cad. Çamlık sk. No:9 Kdz.Ereğli
Tel: +90 372 316 11 61 (Dahili 18) Faks: +90 372 316 88 97
E-Posta: erdinc.sarmisak@ereglitso.org.tr
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin [tirnak]Memleketim Portalı Kariyer İmkânları[tirnak] duyurusu aşağıdadır: [tirnak]Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından [tirnak]Memleketim Yurtdışı Türkler İletişim Portalı[tirnak] adıyla önemli bir çalışma yürütülmektedir. Dışişleri Bakanlığı ve Birliğimiz arasında 07/05/2015 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Birliğimiz söz konusu Portalın şirketlerle ilgili olan bölümlerine ilişkin çalışmalarına destek vermekte ve katkı sağlamaktadır. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğunlukla kullanacağı Portal´da, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye´de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye´de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye´de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkanlarının yayılması öngörülmektedir. Bu çerçevede, ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşıyan bu çalışmayla, Odanız üyesi olan şirketler, kariyer imkanlarına ilişkin duyurularını, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırabilecek ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üye şirketlerinizde istihdam edilmesine imkan sağlanacaktır. Bu sayede doğup büyüyen, birçok donanıma sahip olan ve üye şirketleriniz açısından farklı pazarlara açılmalarına imkân sağlayacak olan vatandaşlarımız, firmalarımızda daha fazla görev alabilme imkanı bulabileceklerdir. Şirketlerin, kariyer imkânlarını ilgili portal´da yayınlanmasını teminen senem.yavas@tobb.org.tr eposta adresine bildirmeleri gerekmektedir.[tirnak] Üyelerimize önemle duyurulur.
Başta Bayırbucak Türkmenleri olmak üzere Suriye ve Iraktaki mağdur olan din kardeşlerimiz ile tüm mültecilerin ve ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olaylarından etkilenen kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla yurtiçinde ve yurtdışında “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” adıyla kampanya başlattık.

“Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” isimli kampanyamıza katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz aşağıdaki bağış yöntemlerinden dilediklerini kullanarak bağışta bulunabilirler.

SMS bağışı yoluyla kampanyamıza katılmak isteyen hayırseverlerimiz tüm GSM operatörlerinin faturalı hatları üzerinden “YARASAR” yazıp 5601’e SMS mesajı göndererek 10 TL tutarında bağışta bulunabilirler.
Yurtiçi veya Yurtdışından banka yoluyla kampanyamıza katkı vermek isteyen hayırseverlerimiz kamu bankalarında kampanya için açılan hesap numaralarına EFT veya havale yaparak bağış yapabilirler.
Kampanyamıza nakit olarak bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri ile tüm İl ve İlçe müftülüklerimize müracaat ederek makbuz karşılığında bağışta bulunabilirler.
Aşağıdaki hesap numaralarını da kullanarak ayrıca bağışta bulunabilirsiniz.


Banka Hesap Numaraları
Banka Şube Hesap Türü IBAN NO
Vakıfbank Meşrutiyet Şubesi TL TR39 0001 5001 5800 7304 3439 71
Euro(€) TR80 0001 5001 5804 8016 0775 30
USD($) TR89 0001 5001 5804 8016 0775 62
Ziraat Bankası Bakanlıklar Kamu Girişimci Şubesi TL TR75 0001 0025 3207 9673 6651 98
Halkbank Mithatpaşa Şubesi TL TR40 0001 2009 3960 0016 0001 76
SAYIN ÜYEMİZ

İlgi: TOBB’nin 27.01.2016 tarihli ve 0441/1837 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde adlarına yetki belgesi düzenlenmiş gerçek veya tüzel kişilerin unvan veya nevi değişikliği yapması halinde, değişikliğin gerçekleşmesinden önce gerçekleştirdikleri sözleşmeleri hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yazısı http://www.tobb.org.tr/TIRveATAKarnesi/Sayfalar/KMevzuat.php adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
 
   
Dönem içindeki tüm etkinliklerimizi görmek için etkinlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
ZONGULDAK 
 
 
 
* E-posta adresinizi yazın
 
 
 
 
Akredite Oda
 
 
KDZ.EREĞLİ TSO , ÜYELERİNİ İSTANBUL TÜYAP YAPI FUARINA GÖTÜRDÜ. 
Kdz.Ereğli TSO , 10 – 14 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Tüyap’ta düzenlenen 39.Yapı Fuarına, 14 Mayıs Cumartesi günü gezi düzenledi.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO TARAFINDAN 14/05/2016 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL TÜYAPYAPI FUARINA GEZİ DÜZENLENECEKTİR.
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her yıl büyük ses getiren ve binlerce misafire ev sahipliği yapan İstanbul TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenecek olan 2016 Yapı Fuarına 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü gezi tertip edilecektir.
[ Haberin devamı ]
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ YAŞAR TETİKER'İN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI
Her yıl 23 Nisan gününü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıl dönümü ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamaktayız.
[ Haberin devamı ]
ODAMIZ TARAFINDAN “GÜNEY ASYA’NIN İKİ YÜKSELEN DEĞERİ VİETNAM VE KAMBOÇYA İŞ GEZİSİ”
Odamız tarafından üyelerimize yönelik 16 – 23 Mayıs 2016 tarihlerinde Güney Asya’nın Yükselen Yıldızı VİETNAM ve özellikle son yıllarda birçok alanda Çin’in alternatifi durumuna gelen fırsatlar ülkesi KAMBOÇYA’ ya Yurt Dışı İş Gezisi düzenlenecektir.
[ Haberin devamı ]
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ YAŞAR TETİKER'İN "POLİS TEŞKİLATININ 171. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ" KUTLAMA MESAJI
Ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakârca çalışarak, üstlendiği önemli görevini, gece-gündüz demeden, ağır çalışma şartları altında yerine getirmektedir
[ Haberin devamı ]
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ YAŞAR TETİKER'İN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Mübarek Regaib Kandilinizi, size ve ailenize hayirlara vesile olmasi dilegiyle kutlar, sevgi ve saygilarimi sunarim.Kdz.Eregli TSO Yön.Krl.Bsk.Yasar TETIKER
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO İLE GARANTİ BANKASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Kdz. Ereğli TSO ile Garanti Bankası Kdz .Ereğli Şubesi arasında 31/03/2016 tarihinde işbirliği protokolü imzalanmıştır.
[ Haberin devamı ]
ODAMIZ TARAFINDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ.
Odamız ve Kızılay işbiriliği´nde 31/03/2016 Çarşamba günü 10:00 - 17:00 saatleri arasında Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği Kan Bağışına , Oda Yöneticilerimiz de kan vererek destek oldular.
[ Haberin devamı ]
KDZ.EREĞLİ TSO’DA KOBİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Kdz.Ereğli TSO tarafından üyelerinin talepleri doğrultusunda 31.03.2016 Perşembe saat 14:30’da Oda Konferans Salonunda KOBİ Zirvesi düzenlendi.
[ Haberin devamı ]
ODAMIZ VE KIZILAY İŞBİRLİĞİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENECEK.
Dünyada yapılamayan tek ilaç kandır,kaynağı insanolan tek ilaçtır[tirnak].
[ Haberin devamı ]
ODAMIZ BÜNYESİNDE KOBİ ZİRVESİ YAPILACAKTIR.
31 Mart Persembe günü saat 14:30 ´da Oda hizmet binamizda KOSGEB, Iskur ve Kredi Garanti Fonu desteklerinin anlatilacagi KOBI zirvesi yapilacaktir. Tesriflerinizi bekleriz.
[ Haberin devamı ]